EKOMESAJ

çözümler

Sanal
Operatör
Hizmetleri
STH Firmaları için hiçbir yatırım yapmadan toplu SMS ve SES çağrı sonlandırma hizmeti verme şansı sunuyoruz.

STH Lisansı alan fimaların çeşitli yasal zorunlulukları bulunmaktadır. Bunların en başında 05/11/2008 tarih ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununda (Madde 12-Fıkra 5) İşletmecinin Hak ve Yükümlülükleri altında yer alan "İşletmeciler, elektronik haberleşme sistemleri üzerinden millî güvenlikle ve 5397 ve 5651 sayılı kanunlar ve ilgili diğer kanunlarda getirilen düzenlemelerle ilgili taleplerin karşılanmasına yönelik teknik alt yapıyı, elektronik haberleşme sistemini hizmete sunmadan önce kurmakla yükümlüdür. Halen elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmeciler de; söz konusu teknik alt yapıyı, Kurum tarafından belirlenecek süre içerisinde aynı şartlarla ve tüm harcamaları kendilerine ait olmak üzere kurmakla yükümlüdürler.” hükmü kapsamında kurulması gereken BTK tarafından istenilen sunucu ve iletişim devresidir. MOBİLİŞİM Telekom STH’lar için yüksek maliyetler getiren bu yatırım ve sabit giderleri en uygun maliyetlerle kendilerine sunmak üzere gerekli yatırımları kendi bünyesinde yapmış, gerekli sunucu kurulumlarını tamamlamış, gerekli iletişim devrelerini kurmuştur. Kendi kullanımı için yapmış olduğu bu yatırımı aynı zamanda sunucu ve devre paylaşımı şeklinde STH Firmalarına hizmet olarak sunmaktadır. Bu sayede STH Firmaları hiç bir yatırım yapmadan, büyük giderleri düşünmeden tüm gerekli özellikleri barındıran Softswitch Hizmeti alabilmektedirler. Kendi adınıza özel, başkaları ile paylaşmadığınız bir IP üzerinden erişilebilen MOBİLİŞİM Telekom'un ana omurgasının bulunduğu Superonline Maltepe data merkezinde yedekli internet erişimi, UPS, jeneratör gibi gerekli ve hayati tüm özelliklere sahip Co-location merkezinde istediğiniz kadar kullanıcı açabileceğiniz, istediğiniz kadar operatör ile ara bağlantı yapabileceğiniz aşağıdaki özelliklere sahip Sanal Operatör Hizmetlerini sunmaktadır.

MOBİLİŞİM STH lisanslı firmalara ses hizmetinin yanı sıra operatörler ile SMS çağrı sonlandırma hizmeti de sunmaktadır.

İster kendi ara bağlantınız için altyapı kiralayın isterseniz MOBİLİŞİM altyapısını kullanarak müşterilerinize toplu SMS gönderme ya da numara bloklarınıza SMS alma (interaktif SMS) hizmetini ücretsiz kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için ( 0212 216 2121 )

SOFTSWITCH ÖZELLİKLERİ *

- 05/11/2008 tarih ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununda (Madde 12-Fıkra 5) kapsamında kurulmuş olan donanım ve devre paylaşımı* - Sisteme gömülü çalışan TK numara sorgulama ve numaranın çalıştığı operatore göre özel prefix dönme, (B001 Avea’ya taşınmış, B002 Turkcell’e taşınmış, B026 3C1B Telekom'a taşınmış, B030 Türk Telekom’a taşınmış gibi, BTK'dan Taşınmış Numara XML verilerinin yayınlandığı FTP Sunucusuna erişim izni alınması gerekmektedir. Tüm STH Lisansına sahip firmalar BTK'ya yapacakları bir başvuru ile bu izni alabilirler.)*
- Müşterileri numaranın çalıştığı operatöre göre ücretlendirme
- 9 katmanlı bayi hesabı açabilme
- Pre-Paid, Post Paid hesap oluşturma
- Tarife Paketleri hazırlayarak kullanıcılara bedava dakika verebilen tarifeler veya standart ücretle ilişkilendirilmiş farklı tarifeler oluşturabilme
- ANI Callback*
- WEB Callback*
- Calling Card*
- Callshop*
- Voicemail*
- Java WebPhone*
- Çeşitli Ödeme Sistemleri ile entegre edebilme (Garanti Bankası Sanal POS, PayPal, Ecomm, LinkPoint, Voucher ile kullanıcıların ödeme yapmasına ve yapılan ödemenin direkt kullanıcı hesabına işlenmesine imkan verir.)
- SIP, H323 veya IAX ile Arabağlantı
- Trafiği En ucuz fiyat, öncelik, prefiks uzunluğu ve yazılan sıra ile yönlendirebilme seçenekleri
- Farklı döviz kurları ile trafik alış-satışı yapabilme
- İsteğe göre her saat otomatik güncellenir döviz kurları ile kullanıcının para biriminden farklı para birimleri ile tahsilat yapabilme
- En ucuz operatöre yönlendirmede otomatik kur çevrimi ile doğru maliyetleme
- Size özel, paylaşımsız IP adresi
- Hesaplara DID Numarası atayabilme
- Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca arayüzler
- Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca IVR (Calling Card ve Callback anonsları)
- Eklenebilir isteğe bağlı geliştirmeler
- Mesai Saatlerinde tam destek, 7-24 Acil durum destek hizmeti

Taşınmış Numara
Veri Tabanı
Hizmetleri
MOBİLİŞİM Telekom, TK ile arasında bulunan VPN bağlantısı üzerinden TK Numara Veritabanı sunucularından her 15 dakikada bir güncellenen XML verileri çekerek bunları kendi tarafındaki veritabanında işlemekte ve tüm çağrılarını bu işlenmiş verilere göre numaranın taşındığı operatöre yönlendirmektedir.

MOBİLİŞİM Telekom, TK ile arasında bulunan VPN bağlantısı üzerinden TK Numara Veritabanı sunucularından her 15 dakikada bir güncellenen XML verileri çekerek bunları kendi tarafındaki veritabanında işlemekte ve tüm çağrılarını bu işlenmiş verilere göre numaranın taşındığı operatöre yönlendirmektedir.

Sabit Numara Taşınabilirliği ve numara tahsisi ile birlikte STH Operatörlerinin gelen çağrıları gerçek sahiplerine iletmeleri, hem STH maliyetleri, hem müşteriyi doğru ücretlendirme, hem de çağrının doğru operatöre gönderilerek kurulabilmesi için büyük önem arz etmeye başlayacaktır.

Sanal Operatör Hizmeti alan STH’lar bu hizmet için ek bir ücret ödemeyecekleri gibi, kullanacakları sistemler bu hizmete entegre çalıştığından, hem gelen çağrıların (SMS) yönlendirilmesi hem de müşterilerin doğru ücretlendirilmesi için her hangi bir kaygı yaşamaları gerekmeyecektir.

Hemen Başlayın!

Ekomesaj, güçlü SMS uygulamalar inşa etmenize olanak sağlayan zengin bir özellikler seti içerir. API, sisteme kaydoluştan itibaren kullanıma hazırdır ve sürekli güncellenmektedir. Hiçbir yazılım yaması veya donanım güncellemesi gerektirmez! 1 dakika içerisinde sistem kullanımınıza hazır hale gelir.

Ücretsiz Üye Olun